Teatsan

koncentrát pro přípravu strukové dezinfekce pro namáčení a sprejové ošetření

·      Vynikající přípravek pro tlumení mastitíd u skotu

·      Zajišťuje baktericidní ochranu a tím zamezuje přenosu infekce

·      Obsahuje zvláčňující prostředky pro prevenci vzniku prasklin a trhlin na struku

·      Ekonomický koncentrát pro přípravu dezinfekce struků

 

TEATSAN

·     Výrobek byl testován podle standardů EU 1656. Dezinfekční účinek byl specificky zaměřen pro použití v chovech dojnic a mlékárenském průmyslu.

·      TEATSAN naředěný 1+2 ve sterilní tvrdé vodě je baktericidní po expoziční době 1 minuty při teplotě 30°C v ppodmínkách organického znečištění pro referenční kmeny baktérií.

·       Výrobek je koncentrovaný jódový koncentrát pro přípravu strukové dezinfekce ve formě tmavohnědé tekutiny.

·       Může být použit k pravidelné hygieně struku ve formě ponorné dezinfekce nebo sprejové dezinfekce struků, k mytí vemene, a k mytí a dezinfekci dojícího zařízení včetně strukových násadců.

·       Je vhodný jako součást programu tlumení výskytu mastitíd a součást programu prevence a hojení prasklin a trhlin na strucích.

 

POUŽÍVEJTE BIOCIDNÍ PŘÍPRAVKY BEZPEČNĚ. PŘED POUŽITÍM SI VŽDY PŘEČTĚTE ÚDAJE NA OBALU A PŘIPOJENÉ INFORMACE O PŘÍPRAVKU.

POUŽITÍ:

Namáčecí dezinfekce struků: připravte čerstvý roztok z jednoho dílu TEATSANu a 2 dílů vody, abyste získali roztok s 5000ppm aktivního jódu. Naplňte pohárek pro ponornou dezinfekci struků do 2/3 objemu tímto roztokem a ponořte do něj každý struk ihned po dojení. Doplňte pohárek pokaždé je třeba. Pohárek pro ponornou dezinfekci musí být po ukončení práce vyprázdněn a pořádně vymyt.

Nástřik na struky: připravte čerstvý roztok z jednoho dílu TEATSANu a 2 dílů vody, abyste získali roztok s 5000ppm  aktivního jódu.  Ihned po dojení nasprejujte tento roztok přímo na struky.

Dezinfekce vemene a dezinfekce strukových násadců: Připravte čerstvý roztok jednoho dílu TEATSANu a 375 dílů vody (15ml do 10 litrů vody), abyste získali roztok se 40ppm aktivního jódu.  Pro dezinfekci vemene ponechte utěrku zcela nasáknout tímto roztokem. Doporučujeme používat jednorázové utěrky nebo papírové ubrousky.

Strukové násadce zcela ponořte a protřepejte po dobu 30-ti sekund před každým dojením.

BALENÍ:

kanystry 25kg

 

Attachments:
Download this file (Teatsan_letáček.pdf)Teatsan_letáček[ ]296 kB